Mobilya ve Plastikten Bant Lekesi Nasıl Çıkar?

  • pvc-pencere-temizligi-800×450

Mobilya ve Plastikten Bant Lekesi Nasıl Çıkar?

Mobilya veya plastik yüzeydeki etiket, bant, yapışkan vb. izleri çıkarmak için öncelikle yüzeye uygun doğru ürün seçilmelidir.
Ürünü kullanmadan önce küçük bir alanda deneme yapılması gerekir.
Eğer ürün yüzey renkliyse boyaya zarar vermeyecek ürün tercih edilmelidir.
Bazı lekeler deterjanla temizlense dahi etiket, boya, yapışkan, bant vb. zor lekeleri çıkarmak için çoğu zaman daha güçlü temizleyicilere ihtiyaç duyarız.

Pimapen Temizlik ve Bakımı nasıl yapılır?,

  • Pimapenleri temizlerken, partiküllü temizleyiciler yerine sıvı ya da krem (kum tanecikleri içermeyen) temizleyiciler kullanılmalıdır ve çözücü ya da ağartıcı maddeler kullanılmamalıdır.
  • Yeni takılan pimapenlerin temizliği için bol su kullanılmalı ve toz ya da kum taneciklerinin yüzeyden arındırılması gerekir. Ayrıca periyodik temizliğin de sık yapılması gereklidir.
  • Pimapen pencere camlarını sert bir bezle silmek ya da lekeleri metal, cam gibi çubuklarla çıkarmaya çalışmak camların çizilmesine neden olur. Bu nedenle temizlik işlemi yumuşak bir bez ile yapılması tavsiye edilir.

Pimapen yüzeyinde oluşmuş daha zorlu lekeler ve kalıntıları temizlemek için aşağıdaki ürünleri kullanabilirsiniz.
Beyaz Pimapen Doğrama yüzeyini temizlemek için KKC PLUS Sentetik Yüzey Temizleyiciyi kullanabilirsiniz.
Renkli Pimapen Doğrama yüzeyini temizlemek için ise Ekolojik PVC Doğrama ve Mobilya Temizleyiciyi kullanabilirsiniz.

Mobilyadaki yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar?, Beyaz eşyadan bant izi nasıl çıkar?, Plastikten etiket lekesi nasıl çıkar?, Beyaz pimapen nasıl temizlenir?, Pimapen lekeleri nasıl çıkar?, Pimapen bantları nasıl temizlenir?, Pimapen boya lekesi nasıl çıkar? vb. sorularınız için özellikle beyaz yüzeylere uygun KKC Sentetik Yüzey Temizleyici ürününü kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Almanya’da üretilen KKC Sentetik yüzey temizleyici çok etkili bir temizleyicidir. Çok inatçı lekeleri temizlemek için üretilmiş özel bir üründür. Kararmış pvc pencereleri / pimapenleri çok efor sarfetmeden temizleyebilir ve ilk günkü beyazlığına kavuşturabilirsiniz. PVC pencere / Pimapen üzerindeki bantları uzun süre bekletir ve sökmezseniz söktüğünüzde bant lekesi oluşur. Mobilya ve Plastik yüzey temizleyici ile bu lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

KKC Sentetik Yüzey Temizleyici:

  • Etiket bakiyeleri, yağ, tutkal, siyah EPDM conta, parmak izleri ve mürekkep boyası gibi yoğun kirleri kolayca temizler.
  • İz bırakmadan temizler ve uçucudur.
  • Hafif portakal kokuludur.

Kullanımı: Ürünün kullanımı oldukça basittir. Bolca yumuşak ve hav bırakmayan pamuklu beyaz beze dökünüz ve yüzeyi iyice ovunuz, çıkmayan kirlerde işlemi tekrarlayınız veya biraz bekletiniz. 

Leave a Reply