Yardımcı Malzemeler Nedir, Nasıl Kullanılır ?

 • yardımcı-malzemeler

Yardımcı Malzemeler Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Yardımcı Malzemeler Nedir, Nasıl Kullanılır ? Çeşitli dolgu maddeleri ve rötuş malzemelerine ek olarak, onarım setlerimizi tamamlamak için ürünlerimizi verimli bir şekilde işleye bilmenize ve mümkün olan en iyi onarım çözümlerine ulaşa bilmenize yardımcı olan çeşitli yardımcı maddeler sunuyoruz.

Macun Eritici:

Macun Eritici tüm dolgu malzemelerini (macunları) eritmek, şekil vermek, renk karıştırmak için kullanılır. Sıcaklık ayarlanabilir. Mobilya, parke, pvc gibi yüzeylerin tamir mumları ile onarımını yaparken mumları eritmek için eriticiyi kullanmak sizlere büyük kolaylık sağlar.

1-) Kullanılır hale getirme : Sıcaklık regülatörünü en yüksek seviyeye getirin ve hazır hale gelmesini bekleyin. Sıcak ucu yüz ve vücudunuzdan uzak tutun.

2-) Gazlı eriticileri açma : Gazlı eriticiler için açma-kapama düğmesini açık (uç yönüne doğru itin ,gaz vanasını açar) konuma getirin.

Not: Alev söndürülmemelidir.

3-) Sıcaklık ayarı : Orta konum sert macun için, yumuşak macun için ‘-’ yönünde çevirin, sert ve sert plus macun için ‘+’ yönünde çevirin.

Not: Eritme esnasında kabarcıklar veya duman oluşursa, sıcaklığın ayarlanması gerekir.

4-) Dolgu malzemesinin kullanımı : Dolgu malzemesinin sadece küçük parçalarını eritin. Dolgu maddesinin damlamasına izin vermeyin. Eriticinin ucu ile macunu alıp hasarlı bölgeye sürün. Bu hassas bir çalışma sağlar. Not: Katalizör ucunun aşınması ve yıpranması olabilir. Vaksın narin katalizör maddesine girmesine izin vermeyin.

5-) Kullanımdan sonra: Gaz akışını kapatın (uç yönünün tersine çekin ,gaz vanasını kapatır). Isıtılmış ucu üzerindeki mum artıklarını tel yün veya pamuklu bir bezle dikkatlice çıkarın. Tutuşma riski nedeniyle tel yünü kullanmadan önce aletin kapalı olduğundan emin olun!

Sarı Ispatula:

Kementaş Mini Sarı Ispatula dolgu malzemelerini hasarlı bölgeye doldurmak veya fazlasını almak için kullanılır. Birçok işlemi tek aletle yapmak için tasarlanmış olan Kementaş Mini Sarı Ispatula; doldurma, temizleme, törpüleme işlemini kısa sürede yapmanızı sağlar. Ispatulada bulunan girinti ile kenar hasarlarını kolaylıkla giderebilirsiniz. Kullanımı pratik ve portatif bir üründür.

Sarı Ispatulanın Bölümleri:

 • Tüm mumları çıkarmak için oluklu plastik gövde.
 • Olukları temizlemek için kırmızı temizlik tarağı.
 • Zımpara ve parlatma bezi.
 • Gri kumlama pedi.

 

Keskin ucunun kullanımı: Keskin uç yalnızca yumuşak macunu uygulamak için değildir. Hızlı doldurma ve sert macunu soymak için kullanılır. Yüzey üzerinde kalan fazla macunu alıp yüzeyi düzgünleştirmek için oluklu bölümü yüzeye sürerek fazla macunu alınız. Dolgu alanını parlatmak için bezin beyaz yanını matlaştırmak için yeşil yanını dolgu alanına sürün. Koyu zımpara kağıdı sert dolgu kalıntısını kumlamak ve soymak için kullanılır.

 

Kombi Ispatula:

Entegre edilmiş mini bıçağı ile yenilikçi kombi alet. Tüm dolgu malzemelerini düzeltmek için kullanılır. Dik açılı iç kenarları da düzeltmek mümkündür. Kombi ıspatula modifiye edilmiş, içine özel bıçak entegre edilmiş ıspatuladan oluşur. Bıçak ıspatulanın içinde bulunuyor. Bıçağı kullanmak için ıspatulanın içinden çıkarmanız gerekiyor. Gelişmiş tarakları sayesinde hem ıspatula hem de bıçak ile dik açılı iç kenarları da düzeltmek mümkündür.

 

Şeffaf Plastik Film:

Özellikle köşelerde Rex-Lith veya tamir macunları ile şekillendirme yapıldığında, karıştırılmış rötuş boyalarının orjinal renk kıyaslamasını yapmak için transparan, solvente dayanıklı folyodur.

 

Metal Planya Ispatula:

Tüm katu Kementaş dolguların yumuşak tesviyesi için hassas bir alet. Aynı zamanda macun akıntılarını ve pürüzlüklerini gidermek için etkili bir araçtır. Yüzeyde çizme yapmadan hassas bir şekilde çalışılabilir. Krom vanadyum çeliğinden yapılmış kaliteli bıçak her iki tarafta da kullanılabilir. Deri koruyucu kapak teslimat kapsamındadır.

Plannerın eğilmesi çevreye zarar verir. Dolguyu temizledikten sonra bıçak dişlerinde kalan dolguyu fırça veya basınçlı hava ile temizleyin. Olukları keskin aletlerle temizleyin.

Yeni Metal Planer’ın en büyük avantajı bıçak bloğa bir mıknatıs ile tutulur ve kolayca çıkartılabilir. Bloğun arkasına hafifçe vurarak bıçağı bloğundan serbest bırakın ve bıçak dışarı çıkacaktır. Planya bıçağını takmak için bıçağı bloğa yerleştirin, mıknatıs bıçağı sıkıca tutacaktır.

Not : Bıçak dişleri ileri bakmalıdır.

 

Kenar Düzeltme Aleti:

Dekor yüzeylerinde, Masif ahşap ve kaplama üzerindeki hasar kenarlarını düzleştirmek için kullanılır.  Özel olarak sertleştirilmiş paslanmaz çelikten imal edilmiştir.  Dolgu malzemeleriyle hasarlı bölgeyi doldurmadan önce düzeltmek için kullanılır.

Gerçek ahşap yüzeylerde kullanım: Gevşek veya çıkıntı yapan parçaları kesmek için ucun keskin tarafını kullanın.

 

Rötuş Kalemi Yedek Ucu:

Rötuş kalemi uçları kullanıma bağlı olarak aşınabilir, yıpranabilir, kuruyabilir veya kullanım sırasında kaybolabilir. Bu yedek uçlar eski uçların yerine takılarak kalemler kullanılmaya devam edilebilir.

 

Metal Sistre Soğutucu:

Dolgu kalıntılarını soymak ve bitiş kusurlarını gidermek. Yüksek kaliteli çelikten yapılmış bıçak, sert ve keskinleşen kesici kenarlarda üstünlük sağlar. Özel sistre ‘küçük’, özellikle erişilmesi zor alanlarda çizikleri sıyırmak için geliştirilmiştir. Paslanmaz, iki ucu özel hazırlanmıştır.

 

Küçük Fırça:

Yumuşak ve Sert macun ile düzeltilmiş yapının doğal hatlarını eski haline getirmek, yeniden canlandırmak için kullanılır. Ayrıca, metal planyanın metal yüzeyinin nazikçe temizliği için de kullanılır.

 

Mikro Keçe:

Plastik ve cilalanmış ahşap yüzeyleri temizlemek için. Püskürtme suyunu gidermek ve parlaklık farklarını düzeltmek için.

Beyaz zımpara yüzü matlaştırma için kullanılır. Yeşil tarafı parlaklaştırmak için kullanılır.

 

Yün Keçe:

En ince cila zımparalaması için, yoğun rötuş uygulamalarının tonunu azaltmak ve eritici uçların hafifçe temizlenmesi için (Sıcak Bıçak ve Elektrikli Isıtıcı).

 

Parlatma Bezi:

Parlatma bezi tüm yüzeylerde cila ve temizlik işleri için uygundur. Özel bir emprenye ile toz ve kuru kir tamamen ve güvenli şekilde emilir. Bez en ince toz taneciklerinden tutun en kaba toza kadar her şeyi alır. Silikon ve waks içermez. Kurumaz ve tüm solvent bazlı, su bazlı ve toz boya kaplı yüzeylerde de uyumludur. Kullanımdan sonra kesinlikle tozdan uzak bir şekilde saklanmalıdır.

Genel kullanım, tüm cilalı yüzeyler için uygundur, sık doku, reçineli emprenye, mükemmel toz ve kir emilimi, her yüzeye uyum sağlar, aşınmaya dayanıklıdır.

 

Samur Kılı Rötuş Fırçası:

Rötuş boyası ile rötuş yaparken en yüksek talepleri karşılar.

 

Kaba Zımpara:

Kaba Zımpara Keçesi 3×4,5 cm, Hafif bir zımpara etkisiyle macun kalıntılarını temizlemek ve parlak noktaları matlaştırmak için kullanılan malzemedir. Keçe, dolgu macunu ile hasarlı bölge doldurulduktan ve ıspatula ile fazlası alındıktan sonra kullanılır. Kum:1500

 

Küçük Boya Ölçü Kabı:

Boyanın pratik bir şekilde dozajını ayarlamak ve karıştırmak için kullanılır.

2 Comments

 1. |

  Güzel fikirleriniz için teşekkürler gerçekten değerli paylaşımlar olmuş sitemde size referans verecem

  • Kementaş Boya
   |

   Merhabalar,
   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

Leave a Reply